Złączki pneumatyczne

W tym dziale znajdą Państwo złączki pneumatyczne o szerokim zakresie kształtów, materiałów i zastosowań. Duży wybór pozwoli idealnie dopasować model do potrzeb, a przy tym zoptymalizować zużycie urządzeń pneumatycznych. Produkty znajdujące się na tej stronie wykorzystywane są najczęściej w instalacjach, przy konstrukcjach rurowych, w budowie maszyn i narzędzi. W zależności od potrzeb montażowych wybierać można spośród najróżniejszych typów – kolanek, trójników, czwórników itd., złączki z plastiku, stali czy mosiądzu, skręcane z gwintami zewnętrznymi bądź wewnętrznymi oraz wtykowe, o różnej odporności na ścieranie. Każde z nich posiadają swoje zalety i wady.

złączki pneumatyczne

[long_desc]

złączki

Złączki pneumatyczne – rodzaje i zastosowania

Jeden z podziałów wyróżnia złączki pneumatyczne wtykowe i skręcane. Te pierwsze, produkowane przede wszystkim z mosiądzu i tworzywa, są łatwe i szybkie w montażu. Posiadają specjalną powłokę uszczelnieniową, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania taśm montażowych czy klejów. Służą do szybkiego łączenia przewodów w instalacjach pneumatycznych, po złączeniu automatycznie zachowują szczelność. Świetnie nadają się do podłączania narzędzi pneumatycznych, na przykład w warsztatach. Modele skręcane są bezpieczniejsze – ze względu na trwalsze połączenie. Znajdują zastosowanie szczególnie tam, gdzie występuje duże obciążenie ciśnieniowe.

Najpopularniejszymi tworzywami, z których produkowane są złączki pneumatyczne, są plastik, mosiądz i stal. Modele ze stali cechują się największą wytrzymałością na wysokie ciśnienia. Jednak najpopularniejsze są te mosiężne, które świetnie sprawdzają się z mediami neutralnymi – powszechnie wykorzystywane są w instalacjach wykorzystujących sprężone powietrze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl