Prostownik mikroprocesorowy LCD 12/24V

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 109,00 zł 109.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 109 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GEKO
Kod produktu: G80037

Opis

Wysokiej jakości prostownik akumulatorowy renomowanej marki GEKO. Działanie urządzenia oparte jest o mikroprocesorowy system kontroli i sterowania.

Technologia PWM (ang. Pulse-Width Modulation) to metoda polegająca na regulacji sygnału prądowego lub napięciowego, o stałej amplitudzie i częstotliwości, polegająca na zmianie wypełnienia sygnału. Układ PWM zasila urządzenie bezpośrednio lub przez filtr dolnoprzepustowy wygładzający zmiany natężenia prądu elektrycznego i napięcia.

Prostownik mikroprocesorowy marki GEKO charakteryzuję się niezwykle wysoką efektywnością ładowania w temperaturach dodatnich. Dzięki zaawansowanej technologi sterowania wszystkimi procesami ładowania, efektywność prostownika utrzymuje się na poziomie 98%.

Urządzenie wyposażone zostało w czytelny podświetlany wyświetlacz LCD, który wyświetla m.in. stan naładowania akumulatora.

Ładowanie w trybie inteligentnym (SMART), lub szybkim (FAST) nie potrzebuje Twojej uwagi, gdyż wszystkie programy sterujące procesem ładowania zostały bardzo dokładnie zaprojektowane do odpowiednich rodzajów akumulatorów i ich znamionowych napięć w celu najdokładniejszego doprowadzenia ich do idealnej kondycji.

Charakterystyka produktu:

 • wysoka jakość wykonania
 • technologia modulacji szerokości impulsu - Pulse-Width Modulation (PWM)
 • dwa rodzaje ładowania: inteligentne oraz szybkie
 • elektronicznie sterowany wentylator - Technologia MCU
 • ładowanie prądem 0A - 10A
 • czytelny wyświetlacz LCD
 • wskaźnik naładowania bateria wyświetla cztery wartości: 20%, 50%, 75%, 100%
 • szereg zabezpieczeń gwarantujących bezpieczne bezobsługowe korzystanie z prostownika

INTELIGENTNY TRYB PRACY STEROWANY MIKROPROCESOREM

Constant Voltage (Stałe napięcie): Użycie napięcia stałego do ładowania akumulatora sprawdzając czy prąd ładowania nie jest za wysoki zmniejszając go w trakcie procesu.

Constant Current (Stały prąd): Oznacza, że napięcie akumulatora jest niższe niż ustawione napięcie ładowarki, ale ładowarka będzie podtrzymywać stały prąd ładowania akumulatora.

Trickle Charge Modulation (Ładowanie prądem stałym): Kiedy napięcie akumulatora zbliża się do napięcia znamionowego i prąd ładowania jest już niski do ustawionego prądu, przełączy się w tryb doładowania pływającego (floating charge modulation). Oznacza to, że akumulator jest naładowany, ale jest sprawdzany ciągle pod względem spadków napięcia i doładowywany automatycznie prądem zmiennym.

Floating Charge Modulation (Ładowanie prądem zmiennym): Tryb będzie utrzymywać stan pełnego naładowania akumulatora.

ŁADOWANIE BEZOBSŁUGOWE

8-etapowe bezobsługowe ładowanie akumulatora

 • ETAP 1: Diagnostyka: analiza akumulatora, jego stanu naładowania oraz poprawności połączeń pomiędzy akumulatorem i prostownikiem.
 • ETAP 2: Odsiarczanie: rozpoznanie zasiarczonego akumulatora, ładowanie prądem pulsującym o niskim napięciu i wysokim natężeniu umożliwia usunięcie siarczanu z płytek akumulatora, dzięki czemu zostaje przywrócona jego początkowa pojemność.
 • ETAP 3: Analiza: sprawdzenie czy akumulator nie jest uszkodzony i czy może przyjąć prąd ładowania - zapobiega ładowaniu uszkodzonego akumulatora.
 • ETAP 4: Miękki start: jeśli akumulator nie jest uszkodzony rozpoczyna się ładowanie prądem o stosunkowo niskim natężeniu (ok 15%), stopniowo zwiększając jego wartość.
 • ETAP 5: Ładowanie zasadnicze: ładowanie prądem maksymalnym o stałym natężeniu o wartości regulowanej automatycznie w zależności od stanu naładowania akumulatora, do czasu osiągnięcia 80% pojemności akumulatora.
 • ETAP 6: Ładowanie końcowe: ładowanie prądem o malejącym natężeniu i stałym napięciu do osiągnięcia 100% pojemności akumulatora.
 • ETAP 7: Analiza: trwający około 2 minut test naładowania akumulatora – jeśli po zatrzymaniu ładowania poziom naładowania akumulatora nie spada, proces ładowania zostaje zakończony.
 • ETAP 8: Pulsowanie: monitorowanie napięcia akumulatora i utrzymywanie optymalnego naładowania na poziomie 95-100% pojemności poprzez impulsy prądu ładowania.

Specyfikacja techniczna:

Rodzaj prostownika: automatyczny mikroprocesorowy

Napięcie robocze: 220 - 240V / 50Hz

Odpowiedni do akumulatorów: kwasowo-ołowiowych, rozruchowych, bezobsługowych

Identyfikacja napięcia dla 12V: 8V - 14,5V

Identyfikacja napięcia dla 24V: 18V - 29V

Natężenie ładowania: 10A

Pojemność akumulatorów 12/24V: 3Ah – 150Ah

Długość przewodu zasilającego: 130cm

Długość przewodów "+" i "-": 140cm

Zabezpieczenia: ochrona przeciwprzepięciowa, funkcja diagnostyki akumulatora, zabezpieczenie przed przegrzaniem, ochrona przed zwarciem, ochrona przed odwrotnym podłączeniem

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA – STEROWANIE MCU

Zabezpieczenia:

 • Ochrona przeciwprzepięciowa - ochrona włącza się przy ustawieniu napięcia ładowania innego niż wykryty parametr.
 • Funkcja diagnostyki akumulatora - prostownik stale monitoruje stan akumulatora.
 • Overheating protection (Zabezpieczenie przed przegrzaniem ładowarki): Kiedy temperatura ładowarki przekracza 150°C, ładowarka przestanie ładować. Kiedy temperatura zredukuje się do 80°C, lub wyłączy się prostownik na ok.10 min, po tym czasie można ładować akumulator ponownie.
 • Short-circuit protection (Ochrona przed zwarciem): Kiedy wystąpi zwarcie w obwodzie nastąpi automatyczne zatrzymanie pracy. Objawi się to długim sygnałem dźwiękowym. Wystarczy podłączyć ładowarkę dokładnie, wtedy nastąpi ponowne automatycznie ładowanie.
 • Reverse-connecting protection (Ochrona przed odwrotnym podłączeniem): Podczas, gdy zaciski (+/-) zostaną przez pomyłkę podłączone na odwrót, ładowarka zaalarmuje to w postaci przerywanych długich sygnałów dźwiękowych. Po prawidłowym podłączeniu zacisków nastąpi ponowne ładowanie.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl